GELİN BUKETİ

2d332df6b6e133de1af4cf507a38c7f4 (1).jpg

Herhalde hayatımız boyunca alacağımız en güzel çiçeklerden birisi gelin çiçeğidir. Son zamanlarda bekâr arkadaşlara atmak moda olsa da annelerimizin yıllarca başucunda duran o telli gelin çiçeklerinin yeri bambaşka…

Eskiden yapma çiçeklerden tercih edilen gelin çiçekleri şimdilerde canlı çiçeklerden yaptırılıyor.  Güzel ve renkli bir kolaj verdiği tazelik hissi ile her zaman tabii ki tercihimiz. Ancak yapay çiçeğin de farklı avantajları bulunuyor.

58bffb268407b849623821f87ada2c36.jpg

 

Yapay çiçeklerle daha klasik ve ağır bir görünüm yakalayabilirsiniz. En avantajlı kısmı çiçeğinizi bir ömür boyu hatıra olarak saklayabilmeniz. Evinizin salonunda, yatak odanızda bir vazonun içerisinde saklayabilir, her gördüğünüzde en mutlu gününüzü hatırlayarak duygularınızı tazeleyebilirsiniz.

 

 

d7d44f531738258ec1e31bfb1832c962.jpg

 

 

 

Gelin çiçeğimizi seçerken önce kendi boyumuzu sonra da gelinliğimizi ve düğün mekânını göz önüne almak gerekiyor. Kuyruklu süsler ya da uzun saplı çiçekler için boyunuzun uzun olması gerektiğini unutmayın derim.

 

 

 

 

 

Çiçek cinsi konusunda ise düğün mekânı oldukça önemli. Kır düğünlerinde daha çok pıtırcıkların, papatyaların olduğu çiçekler seçerken bir salon düğününde ise daha gösterişli çiçeklere şans vermeniz gerekiyor. Tabi yine karar verirken eğer canlı çiçek düşünüyorsanız mevsimsel özellikleri de unutmamak gerek. Sezona göre değişen fiyat ve çeşitlilik sizi şaşırtmasın. Düğün günü çiçeklerin dayanıklılığı ve canlılığı önemli olacağı için sezona ait çiçekler seçmelisiniz. Tazelik birinci planda olmalıdır.

 

1fecc02eb314d98096ff3263438ca163.jpg

 

cffd587e8214df5ef08f79aaee43b119.jpg

 

Gelinliğinizin tarzını da UNUTMUYORUZ. Modeline giden zariflikte bir buket sipariş etmenizi öneriyoruz. Gelinliğinizle kontrast oluşturacak tonları seçerseniz gelinliğinize canlılık katarsınız.

 

 

 

 

Eğer düğün temanız belliyse, düğün mekanında ki baskın renklere ve kullanılan kumaşlara göre bir buket tasarlamanız da hoş olacaktır. Bunun en iyi yolu renk skalasından ve kumaşlardan birer parça örnek götürmeniz olacaktır. Bundan sonrası çiçekçinin zevkine kalmış.

 

5f32a15218de14006355b040b5aff36b.jpg

Gelin buketiyle uyum sağlaması gereken bir önemli detay da damat yaka çiçeği. Gelin ve damat arasında bir bütünlük sağlayarak fotoğraflarsa ahenk yakalayabilirsiniz. Yaka çiçeği ile birlikte papyon kullanılması şık bir görüntü yaratmakta. Damat yaka çiçeği, smokinin veya takım elbisenin sol yakası üzerine çatal iğne ile tutturulmalıdır. Toplu iğne ile tutulanlar  sürekli düşerek can sıkabilir.

97f06bb3dc34333ee6cda324e25f34d6.jpg

 

Damat yaka çiçeği gelin ve damat arasındaki en önemli görsel bağlardan biri olduğu için sağdıç, yakın arkadaşlara hediye edilen yaka çiçekleri farklı renkte olmalıdır. Ancak gelinin nedimelerine dağıtılan ve özellikle düğün fotoğraflarında renkli karelerin ortaya çıkmasını sağlayan nedime bileklikleri birbirine uyumlu renklerde seçilebilir. Böylelikle düğününüzde bir bütünlük daha yakalayabilirsiniz.

 

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s