Nasıl Gerçekleşecek?

Rüyalarınızdaki düğünü nasıl gerçekleştirebilirsiniz?
Gelinlik, mekan seçimi, organizasyon, müzik, fotoğrafçı derken aslında hem yorulup hem de fazlaca eğleneceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Eğer sizde benim gibi detaycı iseniz düğünden en az 3 ay önce hazırlanmaya başlamalısınız.3 ay minimum süre yanlış anlaşılmasın. Ben hazırlıklara yaklaşık 6  ay önce giriştim. Ne kadar önce başlarsanız o kadar detaylandırabilirsiniz. Hayatınız boyunca unutulmayacak bir düğün olmasını herkes ister. Düğünün mükemmel ve kusursuz olması işte bu detaylara bağlı!
Her şeyden önce mutlaka bir not defteri edinin. Yok ben yazmayı sevmiyorum, dijital ortamda da not tutabilirim diyorsanız yanılıyorsunuz. Kağıt ve kalem şart. Özendirmesi açısından çok tatlı wedding plannerlar var.  Chapters bunlardan en bilineni. ( https://chapters.com.tr/) Fiyatları biraz tuzlu olsa da size yardımcı olacak şekilde dizayn edilmiş. Ben kendim yapmayı tercih ettim. Hatta sadece düğün değil, nişanım, kınam, çeyizlerim her şeyimi not alıyordum. Herhangi bir defterin dışını kendi tasarımımla kaplayarak hatta isim soy isimle kişiselleştirdiğim planner yarattım. Anlatacaklarımdan sonra sizde bir plannera sahip olmanın avantajlarını anlayacaksınız. Ayrıca sizler için hazırladığım checklisti yazdırarak defterinizin bir köşesine yapıştırabilirsiniz. CHECK LİST
Düğün tarihi her şeyin başında. Çünkü her adımınız onun etrafında dönüyor. Tarih belirlemek derken tarih aralığından bahsediyorum. Herhangi bir ayı seçtikten sonra o ay ki 4 hafta sonunu işaretleyin ve tam o tarihlere bayram, resmi tatil gibi günler denk geliyor mu kontrol edin. Unutmayın bu tarih bundan sonra evlilik yıl dönümünü kutlayacağınız özel bir tarih olacak. Dilerseniz sizin için özel bir tarihi de seçebilirsiniz. Tanıştığınız ilk gün gibi. Tabi doğru mevsime karar vermekte önemli. Peki ya hayalleriniz hangi yönde? Kışın büyüsü mü sizi daha çok etkiliyor, yazın enerjisi mi? Öncelikle buna karar vererek, kendi aranızda bir tarih belirleyebilirsiniz. Bunun dışında eşinizle birlikte bir düğün bütçesi belirlemelisiniz. Kendinize bir sınır çizmezseniz sınırsız isteklerinizle başa çıkamazsınız. Kaynaklarını nasıl kullanacağınıza karar vermelisiniz. Şimdi mekan seçmeye başlayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s