Organizasyon

 Organizasyon firması seçmeden önce kendi tarzınızı belirlemelisiniz. Eğer hiçbir şeye karar vermeden herhangi bir firmayla çalışırsanız ortaya saçma sapan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Kendi kafanızda düğünün temasını belirleyin.

 Aileniz, arkadaşlarınız ve en yakınlarınızla paylaşacağınız en mutlu gününüz akıllarda kalıcı olmalı. Bu kalıcılığı değişik bir konsept yaratarak sağlayabilirsiniz. Sonradan ortaya çıkacak sürprizlerle karşılaşmamak için çok detaylı ve titiz bir şekilde çalışmalısınız. Sevdiğiniz bir çiçek, en sevdiğiniz renk, hoşunuza giden bir şekil gibi içinizde sizi yansıtacak en ufak detay bile düğünün ana teması olabilir.

  2018 yılı düğünlerine damga vuran konsept Şeyma Subaşı’nın öncülük edip kullandığı tüylerdi. Nikah alanına sonsuzluğu simgeleyen daireler, büyük minderler, geometrik desenler, ahşap malzemeler listelerin başındaydı. Siz temanızı belirledikten sonra firmaları araştırmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki, bu büyük gün sizin gününüz ve tarzınızı anlayan bir firmayla çalışmak en doğal hakkınız. Sizin tarzınıza ne kadar yakın olurlarsa sizde bir o kadar mutlu olursunuz.

 Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da, firmanın çalışma prensibi ve profesyonellikleri… Seçim yaparken firmanın daha önce yaptığı organizasyonları görmeniz ve referanslarını kontrol etmeniz, tercihinizde size kolaylık sağlayacaktır. Tabi ki kritik nokta olan bütçeyi de unutmuyoruz! Organizasyon firmasının, size sunduğu paket kapsamını ve ekstraları dikkatlice incelemelisiniz. Böylece düğün sonunda çıkabilecek faturalarda istenmeyen bir sürprizle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız. Sizin için son tavsiyemiz; organizasyon firmasının, hayalini kurduğunuz düğün için neler yapılabileceğini küçük bir sunumla, size anlatmasını isteyin.

Yakın çevremden de gördüğüm en büyük hata ise organizasyonu tamamen firmaya bırakmak. Tabi ki de siz çıkın masaları düzeltin demiyorum fakat sürekli kontrol halinde olmalısınız. Neler yapıldı neler kaldı sürekli iletişim halinde olmalısınız. Buluşmanızda şart değil whatsapp üzerinden görsellerle yazışıp bilgi istemelisiniz ki içinize sinmeyen bir şey olduğu an en başından müdahale edebilesiniz.

Organizasyonla ilgili dikkat etmeniz gerekenler ise:

  •  Kullanılacak çiçekler canlı çiçek olmalı. Yapay çiçekler toz tutarak masa görünümünü bozar. Canlı ve ferah çiçekler misafirlerinizin içini açacaktır.
  •   Ortama romantiklik katacak detay ise mumlar şüphesiz. Mumların sade ve düz renkte olmasına dikkat edin.
  •   Eğer yemekli bir düğün düşünüyorsanız menü paylaşımı yapabilirsiniz. Ya her servisin önüne ya da her masaya birer adet menü kartı oluşturarak kendi temanızla süsleyebilirsiniz.
  •   Düğün gününüz için bir zaman çizelgesi hazırlayıp, o gün olacakları sırasıyla yazın Bu çizelgeyi ailenizle paylaşın ve fikirlerini alın. Gerekli düzeltmeleri yapın. Zaman çizelgenize son şeklini verin.
  •   Oturma planı ve davetli listesi oluşturun. Özellikle oturma planı yaparken ailelerden fikir almakta fayda var. Kim kiminle iyi, aileler mi önde olmalı arkadaşlar mı? Aslında karar vermesi ve yapması en zor liste diyebilirim. Dikkat!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s