Hediyelik

    

 Aslında düğünün tarzı ve yeri belli olduktan sonra karar vermesi daha kolay. Seçiminizde belirleyeceği unsur, zevkiniz, mevsimsel özellikler ve seçilen ürünün kalıcılığı. Tabi yine maliyeti de unutmuyoruz. Adet fiyatı uygun gibi gelse de gelecek kişi sayısı düşünüldüğünde çok fazla maliyete neden olabiliyor. Çiftler artık farklı, sıra dışı, esprili, işe yarar ve misafirlerin düğün sonrası atmaya kıyamayacakları, düğün konseptini tamamlayan tasarımlar seçmeye dikkat ediyorlar.

 Tabi her düğüne gittiğinizde size mutlaka bir hediye verilecek anlamına gelmiyor. Fakat ailelerinize ve arkadaşlarınıza teşekkür amaçlı, minikte olsa sizi yansıtacak bir hediye vermeniz gerekli diye düşünüyorum. Davetinizin daha da güzel hatırlanmasını sağlayacaktır.  Maliyetten korkanlar için evde de kolayca hazırlanabilecek hediyelikler mevcut.

Çiçek bahçesi

Klasiklerden başlayacak olursak çiçekler daima zarifliği belirtir. Yeni trend ise minik saksılar. Çeşit çeşit sukulentleri konseptinize uygun paket kağıtlarıyla kaplayıp dilerseniz kurdeleyle süsleyebilir hatta minik kartlarla tarih atabilirsiniz.

Ziyafet

Davetlilerin tüketebileceği hediyelik düşünüyorsanız işte sizlere alternatifler:

  • Minik tüplerde hazırlayacağınız bitki çayları
  • Üzerinde eşinizle isimlerinin yazılı olduğu reçeller
  • İçerisinde çikolata veya makaronların bulunduğu sepetler
  • Yine mini tüplerde has zeytinyağları

Ağızlarda kalacak tatlar evlendiğinizin günün gülümseyerek hatırlanmasını sağlayacaktır.
Konsept hediyelikler

   Eğer yaz mevsiminde bahçede veya deniz kenarında evleniyorsanız kadınlar için yelpazeler erkekler içinde hasır şapkalar eğlenceli olacaktır. Veya yine serin yaz akşamları için şallar.

  Ya da çantaya atmalık minik aynalar konukların sürekli yanlarında taşıyacağı bir seçenek olabilir. Saplı aynaları çiçek ve kurdelelerle, kapaklı aynaları ise birer kese içerisinde sunabilirsiniz.

 Klasiklerden badem şekeri, lavanta kokulu keseler, evlerinin mutlaka bir köşesinde barındıracakları oda kokulukları, içerisinde etiket tasarladığınız çerçeveler veya yine konseptle uygun etiket tasarladığınız mumluklar en çok tercih edilenler arasında. Değişik buzdolabı magnetleri artık çok sıkıcı olmaya başladı bilginize.

 Ne zaman sipariş verilmeli?

Sipariş süresinin makul olanı en az 1 ay öncesi. Tabi seçilen hediyeliğe göre değişmekte. Aman hediyeliklerde aradan çıksın diye düşünüp çiçekleri soldurmaya, çikolata ve şekerleri bayatlatmaya gerek yok.

 Adedi belirlerken dikkat!

Yine dağıtılacak hediyeliğe göre değişmekte. Şöyle ki basit bir nikah şekeri dağıtacaksınız gelecek kişi sayısı kadar yaptırabilirsiniz fakat özel bir hediye ise her iki kişiye bir adet olarak düşünebilirsiniz. Her çiftte bir adet olması makul olacaktır. Yani katılacak kişi sayısının yarısı kadar hediyelik yaptırıp %10’lukta bir artışı göz önünde bulundurmalısınız. Böylece düğününüze katılamayan yakınlarınıza ev ziyaretleri sırasında hediyeliklerinizden vermeniz jest olacaktır.

 Ayrıca  hediyeliklerinizi her iki servisin ortasına gelecek şekilde masalarda dekor amaçlıda kullanabilirsiniz. Hem kişiye özel olduğu belirtilerek misafirlerin kapışması söz konusunu ortadan kaldırmış olursunuz.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s